Specialus ratu suvedimas/isvirtimas

Re: Specialus ratu suvedimas/isvirtimas

Standartinė Jonas6x6 » 25 Geg 2011, 10:33

šitą forumulę man pasakė Kaune, iniciatorių g. suvedimus darantis meistras, pas kurį reguliuojame pakabas visoms pas mus tvarkomoms mašinoms. Dirba jis ne su kompu ir ne su katalogais, o su optiniu stendu, ir daro tą jau 20 metų.
taip, visi važinėjam su tokiu setup'u, neėda padangų, neryja kuro, mašina puikiai klauso vairo, važiuoja ten kur reikia.

-- Gegužė 25th, 2011, 11:35 am --

Tomas_as rašė:Tarkim priekis: -1.5+-1.5=-3:2=-1.5 bendras suvedimas, tai reiskia kad kiekvieno rato priekis yra ~6mm labiau isoreje nei jo galine dalis... Ir su tokiu suvedimu jus vazinejat??? Normaliai valdosi, padangu needa??
Cia pats sugalvojai sita formule? :D

jei ratai suvirtę minusiniu išvirtimu, suvedimas atitinkamai pagal formulę į pliusą.
SUBARU AUTOMOBILIŲ REMONTAS IR NUOMA
DIAGNOSTIKA VISIEMS SUBARU MODELIAMS;http://www.premus.lt
37-323233;610-26939;Betygalos g.14,Kaunas N54.90435;E23.88318
taip pat FB:
http://www.facebook.com/SubaruNuoma/info
http://www.facebook.com/forestertuning/info
Vartotojo avataras
Jonas6x6

Nuotraukos: 0

Standartinė Levux » 25 Geg 2011, 19:24

Dabar dar gerai būtų, kad kažkas ir argumentais paremtų savo siūlymus. Nes kol kas tik buvo paminėta kas kaip daro, o ne dėl ko ir kaip.
Levux

Standartinė Tomas_as » 25 Geg 2011, 19:49

Tomas_as rašė:Pas mane visur isvirtimas ~ -1.5 lapsnio, suvedimas 0

Darau toki isvirtima, nes didesnis jau darosi nelabai tinkamas kasdienai - ramiai vazinejant pradeda esti vidinius padangu sonus. Su tokiu isvirtimu ir mano vazinejimu padangos devisi tolygiai. Su suvedimu kolkas nezaidziu, nes cia jau prasideda labai dideles subtilybes. Todel renkuosi daugumos gamintoju gamyklinius parametrus - 0.

Tavo vietoj ne zaisciau su papildomais suvedimais gale o pasididinciau kasterio kampa, to nauda yra visiems aiski ir teigiama - vairo jautrumas, astresnis pasukamumas.

Jono metodas manes absoliuciai neitikina. Nes negali but rekomenduojamas vienodas suvedimas/isvirtimas visoms masinoms.
Vartotojo avataras
Tomas_as

Standartinė Levux » 25 Geg 2011, 19:56

Mano orientyras - šiek tiek 'kačerginiškas' setup'as, o ne ramus cruise'inimas po miestą. Dėl to ir bandau gaut info apie įspūdžius su negamykliniu suvedimu, katrie paremti argumentais.
Levux

Standartinė PhaRaoN » 25 Geg 2011, 19:58

Tomas_as rašė:

Darau toki isvirtima, nes didesnis jau darosi nelabai tinkamas kasdienai - ramiai vazinejant pradeda esti vidinius padangu sonus.

pas mane gale -2.1, riba yra -2.15 iki kurios dar negrauzia padangu.
Evo X
Ex: STi Type-R V4 V-Limited
Vartotojo avataras
PhaRaoN

Standartinė xennon » 25 Geg 2011, 20:04

Reik ziuret kiek km nuvaziuoji cruisindamas ir kiek kacerginej...
Paskutines dvi vasaras vazinejau kiek pamenu su -1.8 prieky ir -1.5 gale (suvedimas 0). Viskas dilo labai graziai. Kacerginej su tuo paciu setup'u siektiek apgrauzdavau isoriniu kampus... Todel gonkem daryciau daugiau i minusa ir ko gero vienodai tiek prieky, tiek gala, nes su mazesniu isvirtimu gale negu prieky vietom driftindavau.

Kas del ribos, tai cia kiekvienam skirtingai... Jei ir mieste imi posukius kaip kacerginej, tai ir su -2.5 padanga dils graziai :lol:
xennon
Moderatorius

Standartinė Tomas_as » 25 Geg 2011, 20:12

Levux rašė:Mano orientyras - šiek tiek 'kačerginiškas' setup'as, o ne ramus cruise'inimas po miestą. Dėl to ir bandau gaut info apie įspūdžius su negamykliniu suvedimu, katrie paremti argumentais.

Taigi tam paciam whiteline puslapy surasyti ivairaus suvedimo argumentai, netingek paskaityt. Arba pasikonsultuok pvz su andrium_wrx, jei jau ruosiesi tik ziede vazinet ir kasdienai ramiam vazinejimui nenaudot masinos.
PhaRaoN rašė:pas mane gale -2.1, riba yra -2.15 iki kurios dar negrauzia padangu.

Tiksliu ribu nera, priklauso kaip vazinejama.
Vartotojo avataras
Tomas_as

Standartinė Levux » 25 Geg 2011, 20:22

Aš jau praėjusiais metais išvirtimą buvau pasidaręs -2 priekyje ir -1,5 gale. Dėl tokių išvirtimų jokios bėdos padangos netolygiame nusidėvėjime nemačiau.
Tenka ir kačerginėje pasivažinėt, ir kazluose, ir rūkloje - tad norisi, kad ten padangos šiek tiek tvirčiau posūkiuose įsikibtų į dangą nei su standartiniais suvedimo/išvirtimo parametrais.
Pasikartosiu: man rūpimas esminis klausimas yra suvedimas, o ne išvirtimas

Tomai_as, jei mašiną ruoščiau VIEN TIK važiavimui žiede - būčiau užsiminęs. Šiuo, mano kokrečiu atveju ieškausi info apie kokį paprastą ir suprantamą 'receptą' lengvai padidint sukibimą posūkiuose prie vidutinio ir didesnio greičio
Levux

Standartinė PhaRaoN » 25 Geg 2011, 20:42

Tomas_as rašė:Tiksliu ribu nera, priklauso kaip vazinejama.

ant ratu geometrijos stendo nera tikslios ribos, ane? ;)
ten yra nuo iki, jei nemaisau -0.35 iki -2.15, kai buna uz siu ribu, pradeda grauzt padangas.
Evo X
Vartotojo avataras
PhaRaoN

Standartinė xennon » 25 Geg 2011, 20:44

Pharaon, tu maisai du dalykus- popieriu (ar stendo kompa) su vairuotoju. Jei as vazineciau tose stendo ribose pasidares geometrija, tikrai sudrozciau padangas...
xennon
Moderatorius

Standartinė Tomas_as » 25 Geg 2011, 20:52

Levux rašė:Pasikartosiu: man rūpimas esminis klausimas yra suvedimas, o ne išvirtimas
Šiuo, mano kokrečiu atveju ieškausi info apie kokį paprastą ir suprantamą 'receptą' lengvai padidint sukibimą posūkiuose prie vidutinio ir didesnio greičio

Didesnis kasteris ir/arba geresnes padangos ir/arba dar labiau isversti ratai turetu zymiai didesni efekta nei vien tik ne-nulinis suvedimas ... Arba imk ir pasidaryk ta whiteline rekomenduojama gale, jei jau taip norisi pazaist butent su suvedimu.
PhaRaoN rašė:ant ratu geometrijos stendo nera tikslios ribos, ane? ;)
ten yra nuo iki, jei nemaisau -0.35 iki -2.15, kai buna uz siu ribu, pradeda grauzt padangas.

Turiu autoerdves lapa su "specifikacijom" (specialiai 02 wrx): isvirtimas priekiui: -0 laipsniu 25 min (+-45min) (t.y. apie -0.45 laipsnio +- 0.75 laipsnio ribose) ir ka? :)
Vartotojo avataras
Tomas_as

Standartinė PhaRaoN » 25 Geg 2011, 21:12

Tomas_as rašė:
Levux rašė:Turiu autoerdves lapa su "specifikacijom" (specialiai 02 wrx): isvirtimas priekiui: -0 laipsniu 25 min (+-45min) (t.y. apie -0.45 laipsnio +- 0.75 laipsnio ribose) ir ka? :)

o as pats stovejau prie kompo, kai man irgi dare suvedima pagal gamintojo nurodomus duomenis, tik ten maksimali riba nebuvo -0.75, nu nesvarbu siaip, nieko tai nekeicia kaip ir :)
Evo X
Vartotojo avataras
PhaRaoN

Standartinė Tomas_as » 25 Geg 2011, 22:09

PhaRaoN rašė:
Tomas_as rašė:Turiu autoerdves lapa su "specifikacijom" (specialiai 02 wrx): isvirtimas priekiui: -0 laipsniu 25 min (+-45min) (t.y. apie -0.45 laipsnio +- 0.75 laipsnio ribose) ir ka? :)

o as pats stovejau prie kompo, kai man irgi dare suvedima pagal gamintojo nurodomus duomenis, tik ten maksimali riba nebuvo -0.75, nu nesvarbu siaip, nieko tai nekeicia kaip ir :)

0.75 yra ne riba o galimas nuokrypis nuo -0.45 :
-0.45-0.75= -1.2 lapsnio
-0.45+0.75= +0.3 lapsnio
Taigi, pagal manuala priekyje "leistinos" ribos apytiksliai nuo +0.3 iki -1.2 lapsnio
Vartotojo avataras
Tomas_as

Standartinė Jonas6x6 » 26 Geg 2011, 07:51

PhaRaoN rašė:
Tomas_as rašė:

Darau toki isvirtima, nes didesnis jau darosi nelabai tinkamas kasdienai - ramiai vazinejant pradeda esti vidinius padangu sonus.

pas mane gale -2.1, riba yra -2.15 iki kurios dar negrauzia padangu.

Padangas graužia ne išvirtimas, o suvedimas. Gali suguldyti ratus iki -2 ir daugiau, ir jei suvedimas bus teisingas, važiuosi be nuostolio. O jei suvedimas bus blogas, nugrauš greitai.

Šiaip tai paprašykit komentarų ir Rocar ir Mėgėjo, juk jie sportininkai-profesionalai. O kas liečia suvedimo "darytojus" - tai du skirtingi dalykai kai meistras daro suvedimą iš kompo, pagal kažkieno duotus parametrus, ir kai jis tikrai pats supranta ką koks skaičius reiškia ir kas po to išeina.
SUBARU AUTOMOBILIŲ REMONTAS IR NUOMA
DIAGNOSTIKA VISIEMS SUBARU MODELIAMS;http://www.premus.lt
37-323233;610-26939;Betygalos g.14,Kaunas N54.90435;E23.88318
taip pat FB:
http://www.facebook.com/SubaruNuoma/info
http://www.facebook.com/forestertuning/info
Vartotojo avataras
Jonas6x6

Standartinė megejas » 26 Geg 2011, 08:02

Jonas6x6 rašė: ...Mėgėjo, juk jie sportininkai-profesionalai...

Dekui aisku Jonai, bet su ta fraze, tai mane gerokai pervertinai :)
Kai su coilais vaziavau, tai isvirtimas buvo padarytas -4 priekis ir -3 galas, bet suvedimai, tai tikrai, tik 0.
Sitas setup'as tikrai pasiteisino Kacergineje!
megejas

AnkstesnisKitas

Grįžti į Pakaba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias